Franciszkański Zakon Świeckich

Wspólnota lokalna Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przy parafii Ducha Świętego w Tychach została założona 24.01.1984 r. przez o.Tarsycjusza OFM, za zgodą księdza proboszcza Franciszka Resiaka.

Podstawą życia naszej wspólnoty jest Reguła Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która obowiązuje wszystkie wspólnoty FZŚ na całym świecie. Pierwszą zasadą Reguły FZŚ jest życie według Ewangelii Pana Jezusa i naśladowanie Go na wzór św. Franciszka z Asyżu. Sprawy organizacyjne we wspólnocie regulują Konstytucje, Statut i Rytuał FZŚ. Lokalna wspólnota jest częścią parafii i powinna współpracować z Księdzem Proboszczem.

Spotkania formacyjne odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej. Wspólnota liczy obecnie 17 członków, w tym 14 kobiet i 3 mężczyzn.

Asystentem duchowym jest o. Emil Pacławski OFM. Obecnym opiekunem grupy jest ks. Dariusz Wroński (od września 2016r.)

zakon franciszkanski
Zachęcamy do zapoznania się z tą formą duchowości i serdecznie zapraszamy do nas. Jeżeli jesteś zainteresowany kontaktem z opiekunem III Zakonu Franciszkańskiego w naszej parafii lub chciałbyś zadać dowolne pytanie dotyczące naszej grupy, skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.

Z franciszkańskim pozdrowieniem „Pokój i Dobro”

Przewodnicząca:
Irena Piotrowska