Grupa różańcowa

Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca. (Jan Paweł II)

Grupa Różańcowa skupia ludzi, którzy poprzez swoje zaangażowanie modlitewne wstawiają się każdego dnia za Kościół Święty – jego dzieła i ludzi w nim działających. Obowiązkiem każdej osoby należącej do Grupy Różańcowej jest codzienne rozważanie jednej tajemnicy Różańca – ustalanej pomiędzy poszczególnymi członkami grupy.

Dodatkowo w naszej parafii członkowie Grupy Różańcowej odmawiają jedną część Różańca każdego dnia powszedniego pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W każdy 13 dzień miesiąca o godz. 12.00 (w miesiącach letnich o godzinie 20.00), gromadzimy się w kościele na sprawowanej Mszy św. do Matki Boskiej Fatimskiej. Przed Mszą św. odmawiamy część Różańca.

rozaniec2

Parafianie należący do Grupy Różańcowej stanowią realne i stałe zaplecze modlitewne naszej parafii, dlatego ze szczególnym zaangażowaniem podejmują intencje, które zostały skierowane do Pogotowia Modlitewnego przez osoby poszukujące modlitwy wstawienniczej i wsparcia duchowego.

Poczytaj – historia Stowarzyszenia Żywego Różańca

Jeżeli jesteś zainteresowany kontaktem z opiekunem Grupy Różańcowej naszej parafii, chciałbyś włączyć się w modlitwę lub chciałbyś zadać dowolne pytanie dotyczące Grupy Różańcowej, skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.