Mężczyźni św. Józefa

Od 19 III 2018 (Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP) w parafii pw. Ducha Świętego ruszyła oficjalnie grupa „Mężczyźni św. Józefa”; a poruszenie zaczęło się po pierwszym OBLĘŻENIU JASNEJ GÓRY!

Później byliśmy także na drugim Oblężeniu, gdzie usłyszeliśmy wiele wartościowych treści i przeżywaliśmy wspólną radosną modlitwę. Obecnie w grupie jest 20-25 mężczyzn – młodszych i starszych – ale mamy nadzieję, że w marcu przyjdą nowi chętni i będzie nas jeszcze więcej. Dlaczego w marcu? Ponieważ w Uroczystość św. Józefa (wtorek 19 marca) będziemy radośnie świętowali PIERWSZĄ ROCZNICĘ powstania naszej grupy. Zapraszamy więc także tych, którzy jeszcze u nas nie byli! Rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 18.00 w intencji Mężczyzn św. Józefa [będzie to także Msza z okazji urodzin Księdza Prałata Franciszka Resiaka], a po niej spotkamy się na świętowaniu przy kawie/herbacie oraz słodkim poczęstunku.

Na pewno warto przyjść, bo nic się nie straci, a zyskać można wiele – dla siebie i swojej rodziny!

Spotykamy się przy naszej parafii w poniedziałki co dwa tygodnie. Dodatkowo proponujemy wspólne wyjazdy takie jak ten na Oblężenie Jasnej Góry (od którego wszystko się zaczęło), lub na inne – organizowane dla mężczyzn – spotkania: w roku 2018 kilku z nas było Kaliszu w Sanktuarium św. Józefa na ogólnopolskim zjeździe Mężczyzn św. Józefa, a 12 stycznia 2019 roku byliśmy w Katowicach na pierwszym „spotkaniu wspólnot męskich archidiecezji katowickiej” – przyjechało ok. 250 mężczyzn!
O tym ostatnim spotkaniu można przeczytać więcej na stronie archidiecezji oraz zobaczyć GALERIĘ ZDJĘĆ. Raz lub dwa razy w roku chcemy organizować także typowo rekreacyjne wyjazdy w góry! Na jesień byliśmy w Beskidach, gdzie przy pięknej jesiennej pogodzie zdobyliśmy Magórkę (niektórzy ojcowie zabrali swoich synów, co jest bardzo pozytywnym doświadczeniem dla więzi ojciec-syn) i wyjeżdżając w sobotę z Tychów pociągiem po godz. 7.00 rano, o 14.00 byliśmy już z powrotem (nie potrzeba więc wiele czasu, by przeżyć w męskim gronie radosne chwile, zdobywając szczyt i umacniając się wspólnymi rozmowami oraz modlitwą, a w schronisku dobrą szarlotką, kawą lub herbatą). Warto, by każdy z mężczyzn odwiedził stronę w internecie pod adresem mezczyzni.net. Prowadzimy również fanpage na Facebooku.

Z pozdrowieniami w CHRYSTUSIE,
ks. Dariusz Wroński – opiekun grupy, wraz z Michałem i Grzegorzem (animującymi spotkania).