Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła 20.01.2019r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

 1. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafialne.
 2. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa będzie w poniedziałek w salkach przy zakrystii o godz. 18.45.
 3. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy na godzinę 17.30.
 4. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 17:00, w salce przy zakrystii.
 5. Możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej w styczniu i lutym będzie w ostatnie czwartki miesiąca po wieczornej Mszy świętej. W najbliższy czwartek zapraszamy na modlitwę dziękczynienia i uwielbienia o godz. 18.40 do kaplicy.
 6. Spotkania dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej będą w poniedziałki 28 stycznia i 4 lutego o godz. 16.30. Dzieci przyprowadzamy do kaplicy, a spotkanie dla rodziców będzie w górnym kościele.
 7. W nocy z 26 na 27 stycznia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzi naszej Archidiecezji będą przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „ Panama na Śląsku”
 8. 31 stycznia (czwartek) w tyskim MULTIKINIE będzie specjalny pokaz filmu pt. „Chleb z nieba”. Na bilety można zapisać się w zakrystii lub kancelarii do przyszłej niedzieli. Koszt biletu to 12 zł (płatne przy zapisie); odbiór przed kasami w dniu seansu u pani Eli.
 9. Kolęda dodatkowa będzie miała miejsce w sobotę 9 i w niedzielę 10 lutego. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 10. Zachęcamy do zapoznania się z prasą katolicką, jest już nowy numer Gościa Niedzielnego. Za tydzień do Gościa Niedzielnego dołączony będzie FILM pt. „Bóg nie umarł 2”.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafialne.

Wszystkim parafianom życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowym tygodniu.

Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019r.

 1. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 2. Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Nieszpory.
 3. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
 4. W środę o 19.00 wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej