Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła 14.07.2019

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 2. Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne połączone z nowenną do M.B. Szkaplerznej na godzinę 16.00
 3. We wtorek na godz. 8:00 zapraszamy na Mszę Św. z okazji wspomnienia NMP z Góry karmel, osoby noszące szkaplerz jak i czcicieli M.B. Szkaplerznej. Podczas Eucharystii będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. Po Mszy słodka niespodzianka.
 4. W czwartek zapraszamy na 17:30 na nabożeństwo do Ducha Świętego, a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 5. W zakrystii lub kancelarii można zapisywać się już na parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę „Szlakiem Orlich Gniazd” Na spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką zapraszamy w poniedziałek 29 lipca o godz. 18.45.
 6. W zakrystii można zapisywać się na familijne wyjście do kina na film Król Lew. Koszt 12 zł. Seans we wtorek 23. 07 o godz. 17:00 w multikinie.
 7. Dziękujemy tym, którzy wybrali się w minioną sobotę na wyprawę do Skoczowa i Cieszyna. Polecamy kolejne wakacyjne wyjazdy do pięknych i świętych miejsc związanych z Maryją.
  – 22.07 w poniedziałek o 17:00 do Kalwarii Zebrzydowskiej,
  – 29.07 w poniedziałek o 17:00 do Szczyrku do Matki Bożej Szczyrkowskiej Królowej Polski i Beskidów, koszt 40 złotych, zapisy w kancelarii i zakrystii.
  – 19.08 o godzinie 15.45 wyprawa do Mirowa i Leśniowa do Matki Bożej Królowej Rodzin. Koszt 45 zł, zapisy w kancelarii i zakrystii. W ramach wyprawy lody na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w okolicy zamku w Mirowie. Następnie przejazd do Leśniowa, opowieść zakonników o sanktuarium, Eucharystia, błogosławieństwo rodzin, czas wolny, możliwość zaczerpnięcia wody z cudownego źródła.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na parafię.

NIECH PAN BÓG BŁOGOSŁAWI KAŻDEMU Z NAS W NOWYM TYGODNIU.

XIV Niedziela Zwykła 07.07.2019

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 2. Zapraszamy dziś na godz. 16.00 na Nieszpory niedzielne.
 3. W czwartek zapraszamy na 17:30 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W zakrystii lub kancelarii można już zapisywać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.