Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła 23.09.2018

JEŚLI KTO CHCE BYĆ PIERWSZY, NIECH BĘDZIE SŁUGĄ WSZYSTKICH. NAUKA JEZUSA JEST TRUDNA, ALE WARTA WYSIŁKU I POŚWIĘCENIA. PROŚMY GO O MĄDROŚĆ SERCA I POKORĘ.

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie wasze ofiary.
 2. Dziś po każdej Mszy Świętej zapraszamy do duchownej adopcji kandydata do bierzmowania. Z tyłu kościoła i przed zakrystią Animatorzy będą stali z koszykami, z których można wylosować imię i nazwisko ucznia, przygotowującego się do sakramentu bierzmowania. Losując kartkę decydujemy się na duchową adopcję młodej osoby i zobowiązujemy się do modlitwy za nią od momentu wylosowania do dnia bierzmowania – codziennie 1 Zdrowaś Maryjo. Jednocześnie zachęcamy do zakupy owocowych babeczek również sprzedawanych przez Animatorów bierzmowańców, koszt 5 zł, dochód przeznaczony będzie na bieżące potrzeby grup przygotowujących się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 3. Zapraszamy dziś na Nieszpory o godzinie 16.00.
 4. Od jutra w godzinach pracy kancelarii można rezerwować intencje mszalne na rok 2019.
 5. Panów zapraszamy na jutrzejsze spotkanie grupy Mężczyźni św. Józefa do sali teatralnej na godz. 18.45; podejmiemy temat mężczyzna żyjący słowem. Dwa tygodnie temu było nas prawie 30-tu; liczymy, że dołączy do grupy jeszcze więcej mężczyzn.
 6. W czwartek o 17:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu
 7. Grupa modlitewna zaprasza wszystkich, którzy chcą odkrywać żyjącego i działającego Boga na spotkania modlitewne w czwartki po Mszy świętej wieczornej.
 8. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów naszej parafii . Chętnych zapraszamy na zbiórkę w każdą sobotę o godzinie 9.00 w sali teatralnej. Wszystkich informacji udzielają animatorzy ministrantów i ks. Wojciech.
 9. Dzieciom Maryi przypominamy, że w sobotę 29-go września zamiast spotkania udajemy się do kina na film – Krzysiu gdzie jesteś? Spotykamy się pod kinem o godzinie 9.45.
 10. Rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 1 października na godz. 16.15. Dzieci przyprowadzamy do kaplicy, gdzie będzie katecheza dla nich, a rodzice w tym czasie będą mieli swoje spotkanie w kościele; ważna jest obecność obojga rodziców.
 11. Powstaje nowa grupa Oazy Rodzin w naszej parafii. Małżeństwa, które chciałyby się przyłączyć do Domowego Kościoła prosimy o bezpośredni kontakt z wikarym – księdzem Dariuszem do końca września.
 12. Zachęcamy do zapoznania się z prasą katolicką, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 13. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

WSZYSTKIM PARAFIANOM ŻYCZYMY BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA W NOWYM TYGODNIU.

XXIV Niedziela Zwykła 16.09.2018

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie wasze ofiary.
 2. Zapraszamy dziś na Nieszpory o godzinie 16.00.
 3. Od poniedziałku 24 września w godzinach pracy kancelarii można rezerwować intencje mszalne na rok 2019.
 4. Wszystkich chętnych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę religijną, zapraszamy na spotkania katechezy dorosłych. Spotkania odbywają się w poniedziałki w rytmie dwutygodniowym. Pierwsze spotkanie jutro po Mszy św o godz. 18.45.