Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 2. Dziś w dzień odpustu parafialnego pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny dla siebie lub duszy w czyśćcu cierpiącej.
 3. W poniedziałek o 19.00 w sali teatralnej spotkanie mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy panów do poznawania Boga, rozwijania wiary i swojej męskiej osobowości w tej powstającej grupie.
 4. Jutro, w święto Matki Kościoła, Msze Święte będą sprawowane w godzinach: 7:00, 10:00, 16:30, 18:00 i 19:00. O godz. 19:00 Msza Święta odbędzie się w kościele na cmentarzu. W intencji tej Mszy będziemy polecać wszystkich zmarłych parafian, pochowanych na cmentarzu żwakowskim. Do zakrystii można przynosić kartki z wypominkami za zmarłych, za których właśnie będzie sprawowana ta Najświętsza Ofiara.
 5. Z racji jutrzejszego święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W najbliższą niedzielę o godz. 11:30 będzie sprawowana Msza Święta w intencji dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do sakramentu Pierwsze Komunii. Zapraszamy te dzieci wraz z rodzicami. Spowiedź dla tych dzieci odbędzie się w piątek od godz. 17.30.
 7. W najbliższą niedzielę odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar Śląskich. Z naszej parafii będzie można jechać tam zamówionym autokarem. Koszt: 20 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Rowerowa pielgrzymka do Matki Bożej Piekarskiej (27 maja) wyruszy sprzed kościoła św. Marii Magdaleny w Tychach o godz. 6.00.
 8. W niedziele 3- go czerwca w kontekście Dnia Dziecka kilkoro tegorocznych bierzmowańców sprzedawać będzie po każdej Mszy Świętej mufinki na rzecz ciężkiego chorego chłopca Igora Kota. Młodzież poprzez to przedsięwzięcie pragnie wspomóc leczenie Igora. Już teraz gorąco zapraszamy do wsparcia i gestu pomocy, którym możemy okazać naszą wspólnotową troskę Igorowi, który w czerwcu obchodzi też swoje kolejne urodziny.
 9. 31 maja będzie możliwość wspólnego wyjazdu busem na ekumeniczny koncert rodzinny – BĄDŹ JAK JEZUS. To radosne wydarzenie
  od kilku lat odbywa się w Mysłowicach – szczegóły na plakacie przy zakrystii. Zapisy do 27 maja w zakrystii – koszt 15 zł. Zachęcamy do wyjazdu szczególnie osoby młode oraz rodziny z dziećmi (wyjazd o godz. 14.30, powrót o 22.00).
 10. Moja miłość” to film, który wszedł do polskich kin w marcu tego roku; powstał on w oparciu o historię życia nastolatki – jednej z ofiar masakry z 20 kwietnia 1999 roku, która miała miejsce w amerykańskiej szkole. Historia jej życia poruszyła tysiące osób na świecie, a odnaleziony pamiętnik pozwolił jeszcze lepiej przedstawić na ekranie życie tej młodej osoby. Dlatego zapraszamy na darmowy pokaz filmu pt. MOJA MIŁOŚĆ wszystkich, ale szczególnie gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pokaz odbędzie się w sali multimedialnej ośrodka Christoforos, przy kościele pw. bł. Karoliny w Tychach dnia 3 czerwca (w niedzielę) o godz. 18.00.
 11. 9 czerwca – w sobotę – organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę, a następnie do katedry na Mszę i modlitwę Wspólnoty Przymierza Rodzin MAMRE. Koszt 20 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii do 3 czerwca.
 12. Wszystkie osoby związane z Bractwem Szkaplerznym a także wszystkich chętnych zapraszamy na autokarowa pielgrzymkę do Czarnej i Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 16 czerwca. Zapisy w zakrystii, koszt 50 zł, płatne przy zapisie.
 13. Organizowana jest pielgrzymka Róż Różańcowych do Piotrkowa Trybunalskiego 16 czerwca 2018 r. zapisy w zakrystii.
 14. Z tyłu kościoła jest do zabrania bezpłatna gazeta pt. DOBRE NOWINY. Zachęcamy, aby zabrać egzemplarz do każdej rodziny i przeczytać ciekawe treści zawarte w tym najnowszym numerze.
 15. Obchód chorych odbędzie się w najbliższy piątek. Chorych odwiedzi z prymicyjnym błogosławieństwem ks. neoprezbiter Mateusz Mryka. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 16. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafialne.

NIECH PAN BÓG BŁOGOSŁAWI KAŻDEMU Z NAS W NOWYM TYGODNIU.

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 2. W ramach nabożeństwa majowego modlimy się Nowenną do Ducha Świętego, przygotowując się do Uroczystości odpustowych w naszej parafii. W dzień odpustu pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny dla siebie lub duszy w czyśćcu cierpiącej.
 3. W czwartek po Mszy wieczornej w kaplicy wspólna modlitwa i możliwość skorzystania