Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła 15.07.2018

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia, którą w naszej parafii sprawujemy o godz. (…). Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 2. Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne połączone z zakończeniem nowenny do M.B. Szkaplerznej na godzinę 16.00
 3. W czwartek zapraszamy na 17:30 na nabożeństwo do Ducha Świętego, a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 4. Tegoroczna parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę „Szlakiem Orlich Gniazd” odbędzie się w terminie od poniedziałku 27 sierpnia do piątku 31 sierpnia. Koszt pielgrzymki 200 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 5. W tym tygodniu patronują nam:
  20 VII – bł. Czesław (ok. 1180 – ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański (wspomnienie obowiązkowe);
  22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego pana (wspomnienie obowiązkowe).
 6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na parafię.

NIECH PAN BÓG BŁOGOSŁAWI KAŻDEMU Z NAS W NOWYM TYGODNIU.

XIV Niedziela Zwykła 08.07.2018r.

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Po Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na potrzeby misyjne.
 2. Klub Gazety polskiej w Tychach zaprasza na organizowany po raz 6 w naszym mieści Marsz Pamięci Wołyń 1943. W środę 11 lipca o godzinie 17.45. Marsz wyruszy spod pomnika smoleńskiego przy ul. Wyszyńskiego i podąży pod pomnik Pomordowanych na Wołyniu I Kresach Południowo – Wschodnich.
 3. W czwartek zapraszamy na 17:30 na adorację Najświętszego Sakramentu.