Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu 18.09.2018

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali.

 1. Witamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej w sposób szczególny ojca Theotime Akpako misjonarza , który głosić nam będzie słowo Boże.
 2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 3. Dziś po każdej Mszy Św. dzieci Maryi, będą sprzedawać własnoręcznie robione palm wielkanocne w cenie 7 zł., Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji.
  Można również zakupić świece – paschaliki na stół wielkanocny w cenie 6 zł.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15:45.
 5. Zapraszamy na pierwsze spotkanie tylko dla mężczyzn do sali teatralnej w poniedziałek – 19 marca (w Uroczystość św. Józefa) na godzinę 19.00. Chcemy zaproponować mężczyznom wspólną drogę wzrastania w wierze. Na pierwszym spotkaniu (które potrwa max. godzinę) zaprezentujemy projekt drogi, na którą każdy będzie mógł wejść w czasie kilku spotkań. Serdecznie zapraszamy – 19 marca, godz. 19.00!
 6. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godzinę 17.30.
 7. Wszystkie dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dzieci – w nadchodzący czwartek o 16.45 i w Wielkim Tygodniu w Wielki Czwartek o 10.00.
 8. W najbliższy czwartek zapraszamy do kaplicy na godzinę modlitwy i wielkopostnego zamyślenia nad swoim życiem w kontekście męki Chrystusa. Zaczynamy o godz. 18.45! Przyjdźmy do Jezusa otwierając nasz serca na Jego przemieniającą miłość.
 9. Zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17:15. Do zakrystii można przynosić wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie jego trwania.
 10. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w jubileuszowej XXV Tyskiej Drodze Krzyżowej ulicami miasta, która odbędzie się w piątek, 23 marca. Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Świętą w kościele Św. Krzysztofa o godz. 18:00, zakończy się natomiast Apelem Jasnogórskim w Kościele Św. Marii Magdaleny około godziny 21.00. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 11. W piątek na godzinę 17.30 zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych dzieci przyjmujących chrzest w na naukę przedchrzcielną.
 12. Wszystkim kandydatom do bierzmowania przypominamy o piątkowym spotkaniu z ks. Dr. Grzegorzem Strzelczykiem oraz o sobotnich rozmowach przed udzieleniem sakramentu bierzmowaniu, według podanego godzinnego rozkładu.
 13. Modlitewne spotkanie dla rodziców odbędzie się za półtorej tygodnia w Wielką Środę 28 go marca o 18.45.
 14. W sobotę po Mszy Św. porannej odwiedzimy chorych i starszych naszych parafian. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 15. Dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych to także szczera spowiedź! W Wielkim Tygodniu będzie można przyjść do spowiedzi w dodatkowo wyznaczonych godzinach, i tak:
  – w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę przed Mszą poranną oraz wieczorem od godz. 17.00 do 18.00
  – w Wielki Czwartek od godz. 13.00 do 17.00
  – w Wielki Piątek od godz. 8.30 do 17.00 oraz od godz. 20.00 do 21.30
  – w Wielką Sobotę od godz. 8.30 do 17.00
  Zachęcamy by nie odkładać spowiedzi „na ostatnią chwilę”; można przystąpić do niej także w tym tygodniu zwyczajnie przed każdą Mszą świętą. Przygotujmy dobrze nasze serca na wielką radość, jaką chce wlać w nie Zmartwychwstały PAN!
 16. Przyszła niedziela to niedziela palmowa. W czasie każdej Mszy będą błogosławione palmy. Wzorem ubiegłego roku zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą i najwyższą palmę. Wszystkich, którzy będą mieli przygotowane palmy zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:30.
  O godz. 14:00 w katowickiej katedrze młodzież całej naszej archidiecezji gromadzi się na Mszy Świętej z okazji Światowego Dnia Młodzieży. Zapraszamy.
 17. Zachęcamy do zapoznania się z prasą katolicką, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 18. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

WSZYSTKIM PARAFIANOM ŻYCZYMY, SPOKOJNYCH PRZYGOTOWAŃ DO ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY I BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ

IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018

 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafialne. Ponadto po Mszy Świętej będzie przeprowadzana dodatkowa zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15:45.
 3. Katecheza dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej będzie jutro o godzinie 17.00 w kaplicy.
 4. We wtorek 13 marca zapraszamy wszystkich czcicieli matki Bożej Fatimskiej na Mszę Św. o godz. 12.00